Sport

Radio Kalabria – Më të rejat nga sporti

Messi fiton çmimin Laureus, por e ndan bashkë me Hamiltonin

“Laureus” i ka ndarë çmimet për më të mirët, por vendi i parë kësaj radhe ka shkuar për dy persona.…

Read More »

Barcelona kërkon një sulmues me urgjencë, Martin Braithwaite përfundon në radarin e tyre

Barcelona është në kërkim të një sulmuesi, pas lëndimit të Ousmane Dembeles.Francezi me t’u rikthyer te skuadra katalunase, pësoi lëndim…

Read More »

Liverpool fiton derbin, shënon Shaqiri

Liverpool e ka fituar derbin kundër rivalëve lokal të Everonit, duke i mposhtur 5:2 në ‘Anfield Road’, në një ndeshje…

Read More »

Sulmuesi i Liverpoolit Sadio Mane nuk do ta ndryshojë stilin e lojës, pavarësisht akuzave të Pep Guardiolës për simulim.

Trajneri i të kuqve, Jurgen Klopp, i doli shpejt në mbrojtje Manes, ndërsa Guardiola i zbuti komentet e veta, duke…

Read More »

Kjo do të jetë fanella e Kosovës për ndeshjen ndaj Republikës së Çekisë!

Read More »

Istogu zhgënjen përsëri, vetëm barazim me skuadrën e fundit në tabelë

Vëllaznimi:Dion Zhubi, Rron Rugova, Samir Sahiti, Yll Myrta, Besmir Fetahu, Bernard Kastrati, Agon Stuja (Qamil Tafarshiku), Sylejman Hoxhaj, Muhamed Berisha,…

Read More »

Federata e Futbollit e Kosovës njofton opinionin se biletat për ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, Kosovë – Angli, do të dalin në shitje më 12 nëntor, në orën 16:00.

Biletat mund të blihen nëpërmjet platformës online www.tiks.app Çmimet e biletave janë sikurse në ndeshjet e mëparshme: Veri dhe Jug 5…

Read More »
Close
Close