Lifestyle

Shtatë arsye pse duhet të pimë çaj

Çaji përmban përbërësin i cili quhet flavanoid epigallacatechin gallate, i cili është përgjegjës për zvogëlimin e tumoreve. Pas ujit, çaji…

Read More »

Tri situata kur nuk duhet të pihet ujë: Në trup mund të krijohet kaos!

Të gjithë e dimë sa është i domosdoshëm uji për mbrojtje të shëndetit, andaj rekomandohen nga 1,5 deri në 2…

Read More »

Dritat e pajisjeve teknologjike shkaktojnë pagjumësi

Dritat, duke përfshirë edhe ato të cilat ndriçojnë kompjuterët laptopë, smartphones dhe tableta, shpesh luajnë një rol kyç në shkaktimin…

Read More »

Aktiviteti fizik, po aq efikas sa ilaçet në uljen e tensionit të gjakut

Aktiviteti fizik është po aq efikas sa ilaçet në uljen e tensionit të gjakut, kanë zbuluar shkencëtarët. Ecja rregullisht, noti…

Read More »

Mbrojtja nga kanceri i gjirit, çfarë duhet të ndryshoni në stilin e jetesës

Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, është vënë re që 30-40% të personave shfaqin kancerin e gjirit si pasojë e mungesës…

Read More »

Disa gjëra që nuk duhet t’i bëni menjëherë pasi keni ngrënë

Kujdesi për jetën dhe shëndetin tonë nuk është diçka e gabuar, por si mund ta bëjmë këtë? Sigurisht, duke ngrënë…

Read More »

8 arsye pse kafeja (në sasinë e duhur) është e mirë për ju

Kafeina ëhtë gjëja e parë që të vjen në mendje kur përmend kafen. Por ajo përmban gjithashtu antioksidantë dhe substanca…

Read More »

Disa këshilla se si ta mbani trurin tuaj në formë

1.Menaxhoni stresin Streset ditore si presioni i afateve kohore apo zënkat e vogla, mund t’ju shpërqendrojnë dhe të ndikojnë në…

Read More »

Mbajeni trurin tuaj të ri duke dëgjuar muzikë

Nëse doni të mbani trupin tuaj në formë, shkoni në palestër. Ndërsa nëse doni të ushtroni trurin tuaj, dëgjoni muzikë.…

Read More »

8 mënyra që t’i rezistoni dëshirës për të pirë cigare

8 mënyra që mund t’ju ndihmojnë t’i rezistoni pirjes së duhanit nëse keni vendosur ta lini atë janë: Përtypni diçka…

Read More »
Close
Close