Lifestyle

Disa gjëra që nuk duhet t’i bëni menjëherë pasi keni ngrënë

Kujdesi për jetën dhe shëndetin tonë nuk është diçka e gabuar, por si mund ta bëjmë këtë? Sigurisht, duke ngrënë…

Read More »

8 arsye pse kafeja (në sasinë e duhur) është e mirë për ju

Kafeina ëhtë gjëja e parë që të vjen në mendje kur përmend kafen. Por ajo përmban gjithashtu antioksidantë dhe substanca…

Read More »

Disa këshilla se si ta mbani trurin tuaj në formë

1.Menaxhoni stresin Streset ditore si presioni i afateve kohore apo zënkat e vogla, mund t’ju shpërqendrojnë dhe të ndikojnë në…

Read More »

Mbajeni trurin tuaj të ri duke dëgjuar muzikë

Nëse doni të mbani trupin tuaj në formë, shkoni në palestër. Ndërsa nëse doni të ushtroni trurin tuaj, dëgjoni muzikë.…

Read More »

8 mënyra që t’i rezistoni dëshirës për të pirë cigare

8 mënyra që mund t’ju ndihmojnë t’i rezistoni pirjes së duhanit nëse keni vendosur ta lini atë janë: Përtypni diçka…

Read More »

Dieta ushqimore për parandalimin e ripërsëritjes së një episodi kardiak

Dieta DASH – Dieta që ul tensionin Në studime të shumta, dieta DASH (Dietary Approach to Stop Hypertension) rezulton me…

Read More »

8 mënyrat më të mira për rënien në peshë pas moshës 40 vjeç

Arsyeja kryesore pse është më e vështirë të biesh në peshë pas moshës 40 vjeç është se metabolizmi ngadalësohet çdo…

Read More »

9 ushqime për një gjumë më të mirë

Gjumi i mirë është shumë i rëndësishëm për shëndetin. Mund të reduktojë riskun për të zhvilluar sëmundje të caktuara kronike,…

Read More »

Pijet alkoolike më të shëndetshme që duhet t’i konsumoni gjatë festave të fundvitit

Për shumicën e njerëzve, shmangia e alkoolit gjatë festave të fundvitit është një gjë shumë e vështirë, e posaçërisht kur…

Read More »

Disa këshilla për parandalimin e ftohjes

Ftohja është infeksioni më i zakonshëm viral në botë dhe është shkaku kryesor i vizitave te mjeku, si dhe ditët…

Read More »
Close
Close