Nga Bota

Njeriu më i pasur i botës i zoton 10 miliardë dollarë për luftimin e ndryshimeve klimatike

Pronari i “Amazon”, Jeff Bezos, i ka zotuar dhjetë milliard dollarë, për të ndihmuar në luftën kundër ndryshimeve klimatike.Bezos, që…

Read More »

Këtë vit kaluam një çast të shënuar historik: 3.9 miliardë.

Në vetëm 50 vjet, pasi kemi i kemi bërë kompjuterat të flasin me njëri-tjetrin, shumë prej nesh nuk mund ta…

Read More »

Kompania gjigante amerikane, Facebook, është pajtuar që të paguajë një gjobë maksimale prej 500 mijë funtesh

Kjo zyrë kishte bërë të ditur në korrik të vitit të kaluar se do të marrë masa për ta gjobitur…

Read More »

Apple po paralajmëron pronarët e iPhone dhe iPad më të vjetër se nëse nuk i bëjnë “update” pajisjeve të tyre

Produktet iPhone dhe iPad nga 2012 dhe më herët do të kenë nevojë për “update” para mesnatës më 3 nëntor,…

Read More »

Google u ka bërë thirrje të gjithë përdoruesve të shfletuesit të saj Chrome, që të përditësojnë atë menjëherë.

Google sot ka lansuar versionin e ri të Chrome-it (78.0.3904.87) për Windows, Mac e Linux. Ky version rregullon dobësitë e…

Read More »
Close
Close