Showbiz

Radio Kalabria – Më të rejat nga Showbiz

Gjashtë ushqime që pastrojnë arteriet e bllokuara duke na mbrojtur nga sulmet në zemër

Bllokimi i arterieve mund të jetë i rrezikshëm në afat të gjatë pasi mund të shkaktojë rritjen e presionit të…

Read More »

Shmangia e shujtave ju bën të shtoni peshë

Në tentim për të veshur rrobat e preferuara, shumica nga ne shmangim ndonjë shujtë të ushqimit. Mirëpo, mosngrënia e mëngjesit,…

Read More »

Djathi: sekreti për një jetë më të gjatë dhe metabolizëm të shpejtë?

Është lajmi më i mirë që mund ta keni dëgjuar tërë vitin: një studim sugjeron se konsumimi i djathit mund…

Read More »

Arrat mund ta përmirësojnë kujtesën

Ngrënia e arrave mund ta përmirësojë performancën në testet e funksioneve kognitive, duke i përfshirë testet për kujtesën, përqendrimin dhe…

Read More »

Studimi: Njerëzit që pinë kafe çdo ditë kanë kocka më të forta

Një studim i kohëve të fundit zbuloi se pijet me kafeinë ndihmojnë në forcimin e kockave tona.Studimi, i realizuar nga…

Read More »

Njeriu më i pasur i botës i zoton 10 miliardë dollarë për luftimin e ndryshimeve klimatike

Pronari i “Amazon”, Jeff Bezos, i ka zotuar dhjetë milliard dollarë, për të ndihmuar në luftën kundër ndryshimeve klimatike.Bezos, që…

Read More »

Gjashtë çajrat më të mirë për të shëruar gripin dhe të ftohtin

Hulumtimet e shumta nuk kanë arritur në përfundime të sakta se deri në çfarë mase çajrat mund të shërojnë gripin…

Read More »

Vegjetarianët kanë më pak rrezik për sulm në zemër 14 orë

Sipas një studimi të ri nga Universiteti Oxford, është zbuluar se rreziku i vdekjes ose hospitalizimit nga sëmundjet e zemrës…

Read More »

Këto ushqime të gjithë i hamë në punë, duke menduar që janë të shëndetshme!

Këta pesë artikuj duhet patjetër t’i eliminojmë nga menyja!Shpesh gjatë orarit të punës, për shkak se punët duhet t’i kryejmë…

Read More »

Vedat Ademi publikon këngën “Je ajo”

Vedat Ademi e ka publikuar këngën e tij të re.Vedat Ademi i cili erdhi me këngën “Je ajo”, projekt të…

Read More »
Close
Close