Lajme

Radio Kalabria – Lajmet e fundit

Kryeministri Kurti në Istog së bashku me Komunën, do t’iu ndihmojnë qytetarëve.

“Po na vjen keq se në vend së të vijmë t’i shohim sukseset e kësaj ndërmarrje prodhuese e të dobishme…

Kryeministri Kurti në mbledhjen e parë të Qeverisë: Karriget i kemi por jam i bindur që më shumë do të rrimë në këmbë pasi qe kemi shume pune

Kurti në mbledhjen e parë të Qeverisë, në të cilën munguan ministrat serb tha se do të punojnë si ekip…

Richard Grenell kërkon nga Qeveria e re të heq taksën për mallrat nga Serbia

I dërguari i posaçëm i presidentit amerikan, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, i ka bërë thirrje Qeverisë së…

Vjosa Osmani zgjedhet kryetare e Kuvendit të Kosovës

Vjosa Osmani nga Lidhja Demokratike të Kosovës, është zgjedhur kryetare e Kuvendit të Kosovës. Deputetja Osmani është propozuar për kryetare…

Kurti sot merr detyrën, pritet mbledhja e kabinetit të ri qeveritar

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti sot do ta pranojë edhe solemnisht detyrën e shefit të ekzekutivit. Në zyrën…

Sot votohet Qeveria Kurti

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, dy partitë që morën më së shumti vota në zgjedhjet e parakohshme nacionale…

Thaçi mirëpret thirrjen e seancës për votimin e Qeverisë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, duke folur për caktimin e ditës për mbajtjen e seancës plenare për votimin e Qeverisë,…

Më 3 shkurt mbahet seanca për formimin e Qeverisë

Kryesia e Kuvendit të Kosovës, ka mbajtur mbledhjen e saj ku në rend dite pati caktimin e seancës plenare për…

Dorëzohet kallëzimi penal për ndërtimet në hapësirën e Liqenit të Badovcit nga organizatat e shoqërisë civile

Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GLPS); Balkan Green Foundation (BGF); Instituti për Politika Zhvillimore (INDEP); Instituti GAP, të premten…

Sot u Bën 23 vjet nga rënia e tre ushtarëve emblematikë të UÇK-së

Më 31 janar të vitit 1997 ndodhi njëra nga betejat e para të pjesëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës me…
Close
Close