Lajme

Radio Kalabria – Lajmet e fundit

Bëhen ​8 vjet nga tragjedia e Restelicës

Sot mbushen tetë vjet nga tragjedia e Restelicës, fshat ky në komunën e Dragashit ku si pasojë e rënies së…

UP që nga sot në pullë postare

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina”, ka promovuar pullën postare me logon e 50 vjetorit për nder të themelimit të Universitetit…

Mbi 1 milion e 500 mijë euro dëme të shkaktuara nga era në Istog

Erërat e fuqishme që kishin kapluar komunën e Istogut javën e kaluar, la këtë komunë me dëme të mëdha si…

Asnjë aplikim deri më tani për t’u certifikuar për zgjedhjet në Podujevë, afati përfundon më 17 shkurt

Qytetarët e Komunës së Podujevës më 15 mars 2020 do t’i drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur kryetarin e…

Presidenti Meta pas takimit me Kurtin: Shpresoj që qeveria e tij të jetë më e mira në rajon

“Është kënaqësi e veçantë. Ju uroj suksese. Mbetem me shumë shpresë që Qeveria Kurti do t’i shfrytëzoj të gjitha mundësitë…

Kryeministri Rama pas takimit me Kurtin: Mbledhja e dy qeverive shqiptare do të mbahet në Shkodër

Kryeministri Rama në konferencën për media tha se me Kurtin kanë pasur një komunikim të hapur dhe janë pajtuar që…

Tahiri: Qeveria të japë shpjegime të hollësishme në Kuvend për reciprocitetin me Serbinë

Ish-Ministrja e Dialogut Kosovë-Serbi, Edita Tahiri, e ka ftuar qeverinë e re që t’i japë shpjegimet e duhura për aplikimin…

Albin Kurti nesër në Tiranë, takime me liderët politikë

Kryeministri i vendit, Albin Kurti nesër pritet të bëjë vizitën e tij të parë si kryeministër i Kosovës në Tiranë.…

Vdes ikona dhe bilbili i Kosovës ,Nexhmije Pagarusha

Ka ndërruar jetë ikona e muzikës shqiptare Nexhmije Pagarusha. Ajo pati një sëmundje të shkurtër, e cila ia mori jetën…

Presidenti Thaçi vendos që Zgjedhjet e jashtëzakonshme në Podujevë të mbahen më 15 mars

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, e ka shpallur datën e zgjedhjeve të jashtëzakonshme për Kryetar në Komunën e Podujevës. Zgjedhjet…
Close
Close