Lajme

Radio Kalabria – Lajmet e fundit

Nënshkruhet marrëveshja Kosovë-Serbi për linjën hekurudhore dhe autostradën

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksander Vuçiq kanë nënshkruar sot marrëveshjen për linjën hekurudhore Prishtinë-Beograd dhe…

Kurti pranon urime për Ditën e Pavarësisë nga kryeministri i Bullgarisë, Boiko Borisov

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pranuar sot urim nga kryeministri i Republikës së Bullgarisë, Boiko Borisov, me…

Diskutohen modalitetet e bashkëpunimit mes Qeverisë dhe Asociacionit të Komunave të Kosovës

Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, Avdullah Hoti, ka pritur në një takim pune Drejtorin Ekzekutiv të Asociacionit të Komunave të…

Kuvendi sot mban seancë plenare për themelimin e komisioneve parlamentare

Kuvendi i Kosovës sot mban seancë plenare, ndërsa në rend dite është shqyrtimi i Propozim-vendimit për formimin e komisioneve parlamentare.Seanca…

Qeveria Kurti shfuqizon vendimin e ish-kryeministrit Haradinaj për rritjen e pagave të kabinetit qeveritar

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur sot ka shfuqizuar vendimin e Qeverisë Haradinaj për rritjen e pagave për kabinetin…

Qeveria miraton kërkesën për buxhet edhe për muajin mars

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që propozimi për zgjatjen e ndarjeve buxhetore edhe për muajin mars t’i dërgohet Kuvendit…

Formohet grup punues për shënimin e 12 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në mbledhjen e dytë të Qeverisë të mbajtur sot, ka formuar grupin punues për Pavarësinë…

Pas dëmeve të shkaktuara nga erërat e forta, Qeveria ndan mbi 400 mijë euro për Pejën dhe Istogun

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Hykmete Bajrami ka paraqitur para kabinetit qeveritar në mbledhjen e sotme kërkesën që…

PDK shpall të hapur procesin e zgjedhjeve e brendshme në Forumin e Gruas

Partia Demokratike e Kosovës gjatë ditës së martë, zyrtarisht e ka shpallur të hapur procesin e zgjedhjeve të brendshme në…

Skënder Hyseni: Taksa duhet të hiqet, për reciprocitetin të mendohet mirë

Skënder Hyseni nga LDK ka thënë se vendosja e tarifës 100 për qind ndaj Serbisë ka qenë veprim i mirë…
Close
Close