Lajme

Radio Kalabria – Lajmet e fundit

Haxhiu flet për Vettingun në drejtësi: Mund të bëhet brenda dy viteve të para të qeverisjes

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu në një intervistë për Telegrafi.com, ka folur edhe për procesin e Vettingut, si një ndër…

Konjufca pas takimit me Cakajn: Raportet tona janë vëllazërore

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme i Republikës së Shqipërisë, Gent Cakaj, ka arritur në Kosovë për…

Cakaj: Kufiri Kosovë-Shqipëri duhet të hiqet menjëherë

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme i Republikës së Shqipërisë, Gent Cakaj, ka arritur në Kosovë për…

Grenell reagon ashpër, e quan lajm të rremë raportimin se SHBA-të ende përkrahin shkëmbimin e territoreve

I dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, e ka quajtur lajm të rremë raportimin…

Kurti: Do ta largojmë tarifën, do ta zbatojmë reciprocitetin

Kryeministri i vendit, Albin Kurti sot ka bërë të ditur se do largojnë tarifën e vendosur ndaj produkteve të Serbisë,…

Mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit

Kryesia e Kuvendit të Kosovës sot në ora 11:00 mban mbledhjen e radhës, në të cilën janë paraparë tri pika…

Kurti paraqet tri parime në Munih për të vazhduar dialogu me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në Konferencën e Sigurisë në Munih, ku përballë kishte presidentin serb Aleksandar Vuçiq, ka folur…

Haradinaj: Tash është e nevojshme marrëveshja finale Kosovë-Serbi, me njohjen reciproke

Ish-kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për linjën hekurudhore dhe autostradën…

KQZ-ja ndan 350 mijë euro për partitë politike

Komisionin Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka ndarë 350 mijë euro për partitë politike që përfaqësohen në Kuvend, raporton Ekonomia Online.Këto…

Të enjten në Kosovë ndodhën 33 aksidente trafiku

Në 24-orët e fundit në Kosovë kanë ndodhur 33 aksidente trafiku, 10 prej tyre me persona të lënduar, ndërsa 23…
Close
Close