Lajme

Radio Kalabria – Lajmet e fundit

Sindikata e Policisë u ndanë nga 2 mijë euro familjeve të policëve të rënë në detyrë

Kryesia e Sindikatës së Policisë së Kosovës, u ka ndarë nga 2 mijë euro, familjeve të tre policëve të rënë…

Një delegacion i Fondit Monetar Ndërkombëtar po qëndron në Kosovë

Ministri i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi ka pritur në takim delegacionin e Misionit të Fondit Monetar Ndërkombëtar, të kryesuar…

BE, mbështetje për Kosovën përmes IPA III

Në takimin plenar të nivelit të lartë në kuadër të misionit vlerësues të Komisionit Evropian për reformat të ekonomi, u…

Osmani: Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme, Trepça e paprekshme

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka marrë pjesë në aktivitetin e shënimit të 31-vjetorit të grevës së Stan…

Anulohet procesi i emërimit të noterëve

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu në një konferencë për media ka bërë të ditur se ka marrë vendim për anulimin…

Kryeministri Kurti për shkëmbimin e territoreve: Ideja nuk ka vdekur

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se ideja e shkëmbimit të territoreve mes Kosovës e Serbisë, nuk ka vdekur…

Konstituohet Komisioni për Çështjet e Sigurisë dhe Mbrojtjes

Në Kuvendin e Kosovës është konstituar Komisioni për Çështjet e Sigurisë dhe Mbrojtjes.Kryetarja e Komisionit, Fatmire Kollçaku nga Lëvizja Vetëvendosje,…

AAK vazhdon mbledhjen e nënshkrimeve nga deputetët, kërkon seancë të jashtëzakonshme për tarifën

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, është duke vazhduar me mbledhjen e nënshkrimeve për thirrjen e një seancë të jashtëzakonshme, ku…

Kurti pranon telegram urimi nga Boris Johnson

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka pranuar telegram urimi nga kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, Boris Johnson. Në…

Haradinaj, Kurtit: Hiqe taksën për njohje reciproke, e jo për tu rikthyer në dialog

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i është drejtuar sërish kryeministrit të ri të Kosovës, Albin Kurti, lidhur me taksën 100…
Close
Close