Lajme

Radio Kalabria – Lajmet e fundit

Thaçi: SHBA të ruajë fokusin në Kosovë dhe rajon

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pasur një takim me ekspertët e Brookings Institute, një nga “think-tanket” më të rëndësishme…

​Lansohet projekti për punë kërkimore në Kosovë

Ministria e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, sot ka bërë lansimin e projektit strukturor “Ngritja e kulturës kërkimore në arsimin e…

Konstituohet Komisioni për të Drejtat dhe Interesat e Komuniteteve

Komisioni për të Drejtat dhe Interesat e Komuniteteve pas miratimit në Kuvend, është konstituuar.Në përbërje të këtij komisioni janë 12…

Reforma zgjedhore, nevojë e pashmangshme

Reforma zgjedhore në Kosovë është diskutuar për një kohë të gjatë dhe është vlerësuar si nevojë e pashmangshme nga faktorët…

Vuçiq: Serbia para ultimatumit

Serbia do të përballet këtë vit me një ultimatum: Të njohë pavarësinë e Kosovës apo të heqë dorë nga perspektiva…

Ambasada e Kosovës në Itali: Asnjë shtetas i Kosovës nuk është i prekur me Coronavirus

Ambasada e Kosovës në Itali ka njoftuar se deri më tani nuk ka asnjë shtetas të Kosovës të prekur me…

AAK do të mbaj tryezë për taksën ndaj produkteve serbe

Grupi Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, sot në ora 10:00, në hapësirat e Kuvendit të Kosovës, organizon tryezë…

Vdes ideja për “Mini-Shengenin” ballkanik

Iniciativa rajonale e ashtuquajtura “Mini-Shengeni” ballkanik nuk po e merr mbështetjen e Bashkimit Evropian. Përkundër se ka rreth katër muaj…

Deputeti i VV: Qeveria Kurti nuk do t’i ndalë shkarkimet, do të ketë edhe llogaridhënie ligjore

Pas shkarkimit të Bordit të Telekomit të Kosovës, të 14 konsujve, të procesit të emërimit të noterëve dhe shfuqizimin e…

Kusari-Lila: Presidenti nuk mund t’i ikë përgjegjësisë për lajmin e rremë të njohjes nga Xhamajka

Deputetja e LVV-së, Mimoza Kusari-Lila ka komentuar lajmin për njohjen e Kosovës nga Xhamajka.Kusari-Lila fajin ia hedh presidentit të vendit,…
Close
Close