Lajme

Radio Kalabria – Lajmet e fundit

BE, mbështetje për Kosovën përmes IPA III

Në takimin plenar të nivelit të lartë në kuadër të misionit vlerësues të Komisionit Evropian për reformat të ekonomi, u…

Osmani: Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme, Trepça e paprekshme

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka marrë pjesë në aktivitetin e shënimit të 31-vjetorit të grevës së Stan…

Anulohet procesi i emërimit të noterëve

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu në një konferencë për media ka bërë të ditur se ka marrë vendim për anulimin…

Kryeministri Kurti për shkëmbimin e territoreve: Ideja nuk ka vdekur

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se ideja e shkëmbimit të territoreve mes Kosovës e Serbisë, nuk ka vdekur…

Konstituohet Komisioni për Çështjet e Sigurisë dhe Mbrojtjes

Në Kuvendin e Kosovës është konstituar Komisioni për Çështjet e Sigurisë dhe Mbrojtjes.Kryetarja e Komisionit, Fatmire Kollçaku nga Lëvizja Vetëvendosje,…

AAK vazhdon mbledhjen e nënshkrimeve nga deputetët, kërkon seancë të jashtëzakonshme për tarifën

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, është duke vazhduar me mbledhjen e nënshkrimeve për thirrjen e një seancë të jashtëzakonshme, ku…

Kurti pranon telegram urimi nga Boris Johnson

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka pranuar telegram urimi nga kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, Boris Johnson. Në…

Haradinaj, Kurtit: Hiqe taksën për njohje reciproke, e jo për tu rikthyer në dialog

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i është drejtuar sërish kryeministrit të ri të Kosovës, Albin Kurti, lidhur me taksën 100…

Haxhiu flet për Vettingun në drejtësi: Mund të bëhet brenda dy viteve të para të qeverisjes

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu në një intervistë për Telegrafi.com, ka folur edhe për procesin e Vettingut, si një ndër…

Konjufca pas takimit me Cakajn: Raportet tona janë vëllazërore

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme i Republikës së Shqipërisë, Gent Cakaj, ka arritur në Kosovë për…
Close
Close