Lajme

Radio Kalabria – Lajmet e fundit

Reagon Bashkimi Evropian, mirëpret njoftimin e Kurtit për tarifën

Lidhur me njoftimin e kryeministrit të vendit, Albin Kurti për tarifën ndaj produkteve serbe, ka reaguar sot Zyra e përfaqësuesit…

Bëhen 22 vjet nga beteja e UÇK-së në Likoshan dhe Çirez

Sot bëhen 22-vite nga fillimi i luftës në Kosovë, e cila nisi në fshatrat e Drenicës, Likoshan dhe Çirez, ku…

Kryesia e Kuvendit mblidhet sot për seancën e jashtëzakonshme për taksën

Kryesia e Kuvendit të Kosovës sot do të mblidhet për të shqyrtuar kërkesën e deputetëve të opozitës për mbajtjen e…

Tryezë për vetingun

Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GLPS) sot mban tryezë diskutimi me temë: “Vetingu në Kosovë: Si të implementohet një…

Kryeparlamentarja Osmani viziton Pejën

Kryetarja e Parlamentit të Kosovës, Vjosa Osmani, sot do të qëndrojë në Komunën e Pejës.Osmani do të pritet nga kryetari…

HANDIKOS organizon marsh me moton “Mos ma kufizo lëvizjen”, për Ditën Ndërkombëtare të përdoruesve të karrocës

Organizata HANDIKOS më 1 Mars po e shënon Ditën Ndërkombëtare të përdoruesve të karrocës, me ç ‘rast janë planifikuar të…

Brenda dy viteve rreth 16 mijë kosovarë u pajisen me vizë pune të Gjermanisë

Kërkesa e kosovarëve për tu pajisur me vizë pune për në Gjermani vazhdon të rritet.Në një raport që ka publikuar…

Kurti takoi komandatin e KFOR-it, Michele Risi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pritur në takim komandatin e KFOR-it, Michele Risi.Ky takim u paralajmërua dje nga kryeministri…

Përfundon projekti i BE-së për mbështetjen e shërbimeve korrektuese të Kosovës

Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova, sot do të marrë pjesë në eventin përmbyllës të projektit…

Coronavirusi, ​MAShTI kërkon nga shkollat masa të shtuara

Në bazë të rekomandimit të Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik (IKShP), Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI), në…
Close
Close