Lajme

Radio Kalabria – Lajmet e fundit

Kushti i Kurtit ndaj BE-së nuk ia siguron Kosovës vizat

Kryeministri Albin Kurti ka kërkuar nga BE-ja heqjen e vizave për Kosovën si vlerësim për heqjen e taksës 100% ndaj…

Mbledhja e Qeverisë në Prevallë – pritet harmonizimi i programit qeverisës

Qeveria e Kosovës ka nisur mbledhjen gjithëditore, të paralajmëruar për sot nga kryeministri Albin Kurti.Fillimin e kësaj mbledhje e ka…

Reshjet e borës, Policia e Kosovës apelon për kujdes të shtuar në trafik

Policia e Kosovës ka kërkuar nga drejtuesit e automjeteve që të kenë kujdes gjatë vozitjes për shkak të reshurave të…

Qeveria nesër mban mbledhje gjithëditore, diskutohet programi qeverisës

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka kërkuar nga i gjithë kabineti qeveritar që të shtunën të kenë të lirë pasi…

Qeveria e Kosovës shkarkoi Bordin mbikëqyrës të ndërmarrjes “Trepça”

Qeveria e Kosovës pas shkarkimit të Bordit të Infrakosit, shkarkoi sot edhe Bordin mbikëqyrës të ndërmarrjes “Trepça”.Drejtorët e shkarkuar janë…

Qeveria shkarkon Bordin e “Infrakosit”

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për shkarkimin e Bordit të “Infrakosit”.Ministrja e Ekonomisë, Punës, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve…

Tërmeti në Shqipëri, Qeveria e Kosovës i ndanë edhe 200 mijë euro

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për ndarjen edhe të 200 mijë eurove për shtetin e Shqipërisë, si ndihmë pas…

Sindikata e shëndetësisë: Me Projektligjin e buxhetit të parashihet edhe Ligji i Pagave

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës i ka bërë thirrjes Qeverisë që me Projektligjin e buxhetit të ardhshëm të…

S’ka fonde nga IPA III, pa u luftuar korrupsioni

Kosova nuk do të mund të përfitojë më fonde nga IPA III, pa përmbushjen e reformave të kërkuara nga Bashkimi…

Mbahet mbledhja e 26- të e Kuvendit në Komunen e Istogut

Kryesuar nga kryesuesi i kuvendit Qaush Balaj, është mbajtur mbledhja e 26- të e rregullt e legjislacionit të gjashtë të…
Close
Close