Lajme

Radio Kalabria – Lajmet e fundit

Takimi i radhës Kurti dhe Mustafa sot në ora 14:00

Një tjetër takim i radhës do të mbahet sot në Kuvendin e Kosovës, mes Albin Kurtit dhe Isa Mustafës Takimi…

VV e LDK pritet të takohen sot

Pas bllokimit të bisedave për lidhjen e koalicionit qeverisës, Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK-ja pritet të rikthehen sot në tryezën e…

Ka përfunduar takimi mes Thaçit dhe Kurtit

Presidenti Hashim Thaçi ka pritur në takim konsultativ të shkurtër liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Kurti pas takimit me…

Ka përfunduar Draftligji për pensionimin e parakohshëm të policëve

Draftligji për pensionimin e parakohshëm të policëve ka përfunduar dhe është dërguar në Ministrinë e Financave por, si pasojë e…

Ka nisur mbledhja e Grupit Parlamentar të LDK-së

Ka nisur mbledhja e Grupit Parlamentar të LDK-së,ndërsa mbledhja e Kryesisë e kësaj partie është paraparë të mbahet në 14.30.…

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj pranon letër urimi për festat e fundvitit nga presidenti amerikan, Donald Trump

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka thënë se është i nderur të pranojë letër urimi për festat e fundvitit nga…

Oferta publike e Albin Kurtit për LDK’në: Këta janë 5 ministrat e VV’së

Kurti ka thënë se sot do të shkojë në takim me presidentin e vendit, Hashim Thaçin pa pasur marrëveshje me…

Përkujtohet Kolonel Tahir Zemaj në 17-të vjetorin e vrasjes

Në organizim të bashkëluftëtarëve, të shtunën, me 4 janar 2020 në 17-të vjetorin e vrasjes, në fashatin Strellc të Komunës…

Tetë zyrtarë korrektues janë arrestuar gjatë vitit që lamë pas

Gjatë vitit që lëmë pas janë arrestuar tetë zyrtarë korrektues, ndërsa në proces të hetimeve është një numër shumë i…

SBASHK-u fillon të mbledh nënshkrimet për ta kundërshtuar pezullimin e Ligjit për Paga

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkences dhe Kulturës së Kosovës (SBASHK), ka nisur mbledhjen e mijëra nënshkrimeve përmes të cilave…
Close
Close