Lajme

Radio Kalabria – Lajmet e fundit

Sot 11 vite më parë TMK u shëndrrua në FSK

Ishte viti 1999 ku nisi çarmatimi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, për t’u shndërruar më vonë në Trupat Mbrojtëse të…

Sot Mblidhet Kryesia e re e Kuvendit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka thirrur për sot mbledhjen e parë të Kryesisë së legjislaturës së shtatë…

Sot 38 vite nga vrasja e vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zekës

17 janari i vitit 1982, është dita kur u vranë në një atentat vëllezërit Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri…

A do të arrihet marrëveshja LVV-LDK? Kjo është përgjigja e Isa Mustafës

Ai në një intervistë për Radio Televizionin Publik të Kosovës, ka thënë se, akoma nuk e di nëse do të…

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike: Mos dilni jashtë pa ndonjë nevojë të domosdoshme

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, me një postim në faqen zyrtare në “Facebook”, ka alarmuar për nivel të…

Përurohet salla e re e operacioneve në Kirurgjinë Kardiovaskulare

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Uran Ismaili, sot ka përuruar sallën e tretë operative në Kirurgjinë Vaskulare. Ismaili tha se…

Walker thotë se masakra e Reçakut përfaqëson atë se çfarë ndodhi në të gjithë Kosovën

Ish-shefi i misionit të OSBE-së në Kosovë, Willaim Walker, bëri homazhe në Kompleksin Përkujtimor në Reçak. Walker deklaroi se është…

Mustafa ia kthen me shkrim kundërofertën Kurtit

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ia ka dërguar sot me shkrim propozimin e tyre Lëvizjes Vetëvendosjes, një…

Thaçi bisedë telefonike me Përfaqësuesin e Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri të BE-së Josep Borrell

“Jemi të vetëdijshëm që na presin detyra të mëdha dhe se është e nevojshme që sa më parë të kemi…

Sot bëhen 21 vjet nga Masakra e Reçakut

Sot bëhen 21 vjet që kur forcat policore dhe ushtarake serbe kryen njërën nga masakrat më të dhimbshme kundër njerëzimit…
Close
Close