Lajme

Radio Kalabria – Lajmet e fundit

Haradinaj ia vazhdon edhe për tri vite mandatin drejtorit të Doganës

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj i ka vazhduar edhe për tri vite tjera mandatin, drejtorit të Përgjithshëm të Doganës, Bahri…

Përfundon takimi në mes të ambasadorëve Grenell e Kosnett dhe Albin Kurtit

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka pritur sot në takim të dërguarin e posaçëm të presidentit amerikan, Richard Grenell.…

104 vite nga vrasja e Isa Boletinit

Isa Boletini ka udhëhequr forcat kryengritëse për çlirim nga pushtuesi Osman më 1912, ka qenë përkrah Ismail Qemalit në shpalljen…

Haradinaj: Lidhja e Pejës bashkoi shqiptarët para 121 vjetësh

Haradinaj në një postim në rrjetin social Facebook shkruan se Lidhja e Pejës ndikoi dhe formësimin e mëtejmë të ndjenjës…

Qeveria ka ndarë 57 mijë euro për punëtorët e rezidencës “Ibrahim Rugova”

Qeveria e Kosovës në detyrë ka mbajtur sot mbledhjen e saj, ku në kuadër të rendit të ditës është miratuar…

Thaçi falënderon Trumpin: Roli i juaj për paqe dhe stabilitet në rajon është i domosdoshëm

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka falënderuar presidentin amerikan Donald Trump për rolin e tij në nënshkrimin e marrëveshjes për…

Sot Bëhen 14 vite nga vdekja e presidentit Ibrahim Rugova

Sot bëhen 14 vjet nga vdekja e ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova. Në përvjetorin e 14-të të vdekjes së tij…

Mbledhja e Komitetit për Politikë dhe Financa do të mbahet me datë :24.01.2020

Mbledhja e Komitetit për Politikë dhe Financa do të mbahet me datë :24.01.2020 e Premte, në Sallën e takimeve Nr.311,…

Rama e quan hap të rëndësishëm linjën ajrore Prishtinë-Beograd

Përmes një postimi në Twitter, duke e cituar Sekretarin e NATO-s, Jens Stoltenberg, ai tha : E përshëndes me kënaqësi…

Levizja Vetëvendosje propozon Albin Kurtin mandatar për kryeministër

Lëvizja Vetëvendosje ka propozuar Albin Kurtin si mandatar për formimin e Qeverisë së re të Kosovës. Kështu dëshmon ky dokument…
Close
Close