Lajme

Radio Kalabria – Lajmet e fundit

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj viziton në QKUK policin që mbeti i lënduar nga shpërthimi

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka njoftuar se ka shkuar për vizitë në repartin e Intensives në QKUK,…

Mbahet mbledhja e 25- të e Kuvendit

Kryesuar nga kryesuesi i kuvendit Qaush Balaj, është mbajtur mbledhja e 25- të e rregullt e legjislacionit të gjashtë të…

Korrupsioni dhe krimi i organizuar shkaktarët kryesor të ngecjes së Kosovës në integrimin në BE

Politizimi i administratës publike, korrupsioni, krimi i organizuar, si dhe sistemi gjyqësor jo efikas mbeten fajtorët kryesor te ngecjes së…

Vendet e QUINT-it: Ne nuk do të ndërmjetësojmë për formimin e Qeverisë së Kosovës

Vendet e QUINT-it, kanë lëshuar një deklaratë për media ku kanë ritheksuar edhe një herë qëndrimin e tyre karshi formimit…

Kryetari Haki Rugova ka nënshkruar marrëveshje bashkëfinancimi me Caritasin Zviceran.

Kryetari i komunës Haki Rugova, ka nënshkruar sot marrëveshjen e bashkëfinancimit me Caritasin Zviceran, për projektin ”Prosperiteti i Prodhimtarisë Agrare…

Përfundon takimi për hekurudhat Kosovë-Serbi

Delegacionet e Kosovës dhe Serbisë u takuan të hënën në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara në Berlin me ambasadorin Richard…

Java vendimtare për koalicionin LVV-LDK

Kjo pritet të jetë java vendimtare rreth koalicionit qeverisës ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, ku edhe pas…

Mustafa e Kurti u takuan mbrëmë në Prapashticë, sot nuk pritet takim

Nuk është paraparë që do të ketë takim sot në mes të Liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kryetarit…

Komiteti për Politikë dhe Financa në komunën e Istogut mbajti mbledhjen e parë për këtë vit

Kryesuar nga kryesuesi i kuvendit komunal Qaush Balaj, është mbajtur mbledhja e radhës e Komitetit për Politikë dhe Financa, ku…

Kryetari Haki Rugova priti në takim udhëheqësin e programit për qeverisje efektive lokale (LEGA) Daniel Şerban

Kryetari i Komunës Haki Rugova, ka pritur sot në takim Daniel Şerban i cili është udhëheqës i programit pesë vjeçar…
Close
Close