Lajme

Radio Kalabria – Lajmet e fundit

Reshjet e borës, Policia e Kosovës apelon për kujdes të shtuar në trafik

Policia e Kosovës ka kërkuar nga drejtuesit e automjeteve që të kenë kujdes gjatë vozitjes për shkak të reshurave të…

Qeveria nesër mban mbledhje gjithëditore, diskutohet programi qeverisës

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka kërkuar nga i gjithë kabineti qeveritar që të shtunën të kenë të lirë pasi…

Qeveria e Kosovës shkarkoi Bordin mbikëqyrës të ndërmarrjes “Trepça”

Qeveria e Kosovës pas shkarkimit të Bordit të Infrakosit, shkarkoi sot edhe Bordin mbikëqyrës të ndërmarrjes “Trepça”.Drejtorët e shkarkuar janë…

Qeveria shkarkon Bordin e “Infrakosit”

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për shkarkimin e Bordit të “Infrakosit”.Ministrja e Ekonomisë, Punës, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve…

Tërmeti në Shqipëri, Qeveria e Kosovës i ndanë edhe 200 mijë euro

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për ndarjen edhe të 200 mijë eurove për shtetin e Shqipërisë, si ndihmë pas…

Sindikata e shëndetësisë: Me Projektligjin e buxhetit të parashihet edhe Ligji i Pagave

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës i ka bërë thirrjes Qeverisë që me Projektligjin e buxhetit të ardhshëm të…

S’ka fonde nga IPA III, pa u luftuar korrupsioni

Kosova nuk do të mund të përfitojë më fonde nga IPA III, pa përmbushjen e reformave të kërkuara nga Bashkimi…

Mbahet mbledhja e 26- të e Kuvendit në Komunen e Istogut

Kryesuar nga kryesuesi i kuvendit Qaush Balaj, është mbajtur mbledhja e 26- të e rregullt e legjislacionit të gjashtë të…

Reagon Bashkimi Evropian, mirëpret njoftimin e Kurtit për tarifën

Lidhur me njoftimin e kryeministrit të vendit, Albin Kurti për tarifën ndaj produkteve serbe, ka reaguar sot Zyra e përfaqësuesit…

Bëhen 22 vjet nga beteja e UÇK-së në Likoshan dhe Çirez

Sot bëhen 22-vite nga fillimi i luftës në Kosovë, e cila nisi në fshatrat e Drenicës, Likoshan dhe Çirez, ku…
Close
Close