adm_radiokal

Lajme

Sot mbahet seanca e jashtëzakonshme për taksën

Kuvendi i Kosovës mban seancë të jashtëzakonshme në lidhje me paralajmërimin e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, për heqjen e…

Read More »
Lajme

Kushti i Kurtit ndaj BE-së nuk ia siguron Kosovës vizat

Kryeministri Albin Kurti ka kërkuar nga BE-ja heqjen e vizave për Kosovën si vlerësim për heqjen e taksës 100% ndaj…

Read More »
Lajme

Mbledhja e Qeverisë në Prevallë – pritet harmonizimi i programit qeverisës

Qeveria e Kosovës ka nisur mbledhjen gjithëditore, të paralajmëruar për sot nga kryeministri Albin Kurti.Fillimin e kësaj mbledhje e ka…

Read More »
Lifestyle

Shmangia e shujtave ju bën të shtoni peshë

Në tentim për të veshur rrobat e preferuara, shumica nga ne shmangim ndonjë shujtë të ushqimit. Mirëpo, mosngrënia e mëngjesit,…

Read More »
Lifestyle

Djathi: sekreti për një jetë më të gjatë dhe metabolizëm të shpejtë?

Është lajmi më i mirë që mund ta keni dëgjuar tërë vitin: një studim sugjeron se konsumimi i djathit mund…

Read More »
Lifestyle

Arrat mund ta përmirësojnë kujtesën

Ngrënia e arrave mund ta përmirësojë performancën në testet e funksioneve kognitive, duke i përfshirë testet për kujtesën, përqendrimin dhe…

Read More »
Lajme

Reshjet e borës, Policia e Kosovës apelon për kujdes të shtuar në trafik

Policia e Kosovës ka kërkuar nga drejtuesit e automjeteve që të kenë kujdes gjatë vozitjes për shkak të reshurave të…

Read More »
Lajme

Qeveria nesër mban mbledhje gjithëditore, diskutohet programi qeverisës

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka kërkuar nga i gjithë kabineti qeveritar që të shtunën të kenë të lirë pasi…

Read More »
Lajme

Qeveria e Kosovës shkarkoi Bordin mbikëqyrës të ndërmarrjes “Trepça”

Qeveria e Kosovës pas shkarkimit të Bordit të Infrakosit, shkarkoi sot edhe Bordin mbikëqyrës të ndërmarrjes “Trepça”.Drejtorët e shkarkuar janë…

Read More »
Lajme

Qeveria shkarkon Bordin e “Infrakosit”

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për shkarkimin e Bordit të “Infrakosit”.Ministrja e Ekonomisë, Punës, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve…

Read More »
Close
Close