adm_radiokal

Lajme

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj viziton në QKUK policin që mbeti i lënduar nga shpërthimi

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka njoftuar se ka shkuar për vizitë në repartin e Intensives në QKUK,…

Read More »
Lajme

Mbahet mbledhja e 25- të e Kuvendit

Kryesuar nga kryesuesi i kuvendit Qaush Balaj, është mbajtur mbledhja e 25- të e rregullt e legjislacionit të gjashtë të…

Read More »
Lajme

Korrupsioni dhe krimi i organizuar shkaktarët kryesor të ngecjes së Kosovës në integrimin në BE

Politizimi i administratës publike, korrupsioni, krimi i organizuar, si dhe sistemi gjyqësor jo efikas mbeten fajtorët kryesor te ngecjes së…

Read More »
Lajme

Vendet e QUINT-it: Ne nuk do të ndërmjetësojmë për formimin e Qeverisë së Kosovës

Vendet e QUINT-it, kanë lëshuar një deklaratë për media ku kanë ritheksuar edhe një herë qëndrimin e tyre karshi formimit…

Read More »
Lajme

Kryetari Haki Rugova ka nënshkruar marrëveshje bashkëfinancimi me Caritasin Zviceran.

Kryetari i komunës Haki Rugova, ka nënshkruar sot marrëveshjen e bashkëfinancimit me Caritasin Zviceran, për projektin ”Prosperiteti i Prodhimtarisë Agrare…

Read More »
Lajme

Përfundon takimi për hekurudhat Kosovë-Serbi

Delegacionet e Kosovës dhe Serbisë u takuan të hënën në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara në Berlin me ambasadorin Richard…

Read More »
Lajme

Java vendimtare për koalicionin LVV-LDK

Kjo pritet të jetë java vendimtare rreth koalicionit qeverisës ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, ku edhe pas…

Read More »
Lajme

Mustafa e Kurti u takuan mbrëmë në Prapashticë, sot nuk pritet takim

Nuk është paraparë që do të ketë takim sot në mes të Liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kryetarit…

Read More »
Lajme

Komiteti për Politikë dhe Financa në komunën e Istogut mbajti mbledhjen e parë për këtë vit

Kryesuar nga kryesuesi i kuvendit komunal Qaush Balaj, është mbajtur mbledhja e radhës e Komitetit për Politikë dhe Financa, ku…

Read More »
Lajme

Kryetari Haki Rugova priti në takim udhëheqësin e programit për qeverisje efektive lokale (LEGA) Daniel Şerban

Kryetari i Komunës Haki Rugova, ka pritur sot në takim Daniel Şerban i cili është udhëheqës i programit pesë vjeçar…

Read More »
Close
Close