Lajme

Zgjedhjet në Podujevë, sot shorti për renditjen në fletëvotim

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot tërheq shortin për renditjen e kandidatëve dhe subjekteve politike në fletëvotim, të cilat do të marrin pjesë në zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar të komunës së Podujevës.

Në këto zgjedhje marrin pjesë vetëm tri parti: LDK me kandidat Nexhmi Rudarin, LVV me Shpejtim Bulliqin dhe PDK me Naim Fetahun.Fushata do të fillojë më 3 mars dhe do të zgjasë deri më 13 mars.

Zgjedhjet e 15 marsit në Podujevë mbahen pasi që kryetari i kësaj komune, Agim Veliu ka dhënë dorëheqje nga detyra për t’u bërë ministër i Punëve të Brendshme.

Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close