Sport

Barcelona kërkon një sulmues me urgjencë, Martin Braithwaite përfundon në radarin e tyre

Barcelona është në kërkim të një sulmuesi, pas lëndimit të Ousmane Dembeles.Francezi me t’u rikthyer te skuadra katalunase, pësoi lëndim e që do të qëndrojë jashtë fushe edhe për gjashtë muaj të tjerë.

Kampioni i La Liga-s tani është në urgjencë që të transferojë një sulmues tjetër, derisa po interesohet për shërbimet e Martin Braithwaite.Lojtari po tregon formë të lartë në këtë edicion te Leganes dhe Blaugranasit janë të gatshëm që të paguajnë 20 milionë euro për kartonin e tij.
Braithwaite është i gatshëm që të kalojë në Camp Nou, mirëpo duhet të arrihet një akord mes të dyja skuadrave.Barcelona është duke e kërkuar edhe transferimin e anëtarit të Getafes, Angel Rodriguez.

Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close