Lajme

Nënshkruhet marrëveshja Kosovë-Serbi për linjën hekurudhore dhe autostradën

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksander Vuçiq kanë nënshkruar sot marrëveshjen për linjën hekurudhore Prishtinë-Beograd dhe për autostradën.

Marrëveshja është nënshkruar me ndërmjetësimin e të dërguarit të posaçëm të SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi.

Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close