Showbiz

Erza Muçolli në mars do të mbajë koncert në Prishtinë

Këngëtarja me prejardhje shqiptare, Erza Muçolli, më 6 mars të këtij viti do të mbajë një koncert në Prishtinë.Kjo u bë e ditur nga Ambasada e Francës në Kosovë, përmes një njoftimi të publikuar në rrjetin social, Facebook.Të njëjtit po ashtu tregojnë se koncerti do të mbahet në Bibliotekën Universitare dhe se do ketë shumë surpriza nga ana e saj.

“Aleanca Franceze e Prishtinës dhe Ambasada e Francës në Kosovë do t’ju mundësojnë ti fitoni biletat për koncertin e Erza Muqolit më 6 Mars 2020 në ora 14:00 në Prishtinë!Nga viti 2015 deri në vitin 2018, ajo ishte pjesë e grupit Kids United, dhe në vitin 2019 ajo publikoi albumin e saj të parë solo, me këngë të kompozuara nga Vianney”.

“Në Mars të vitit 2020, ajo do të vijë në Kosovë për të inaguruar Javët e Francofonisë! Koncerti do të mbahet në Bibliotekën Universitare”, shkruhet mes të tjerash në njoftim.

Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close