Lajme

Kryeministri Rama pas takimit me Kurtin: Mbledhja e dy qeverive shqiptare do të mbahet në Shkodër

Kryeministri Rama në konferencën për media tha se me Kurtin kanë pasur një komunikim të hapur dhe janë pajtuar që mbledhja e dy qeverive të mbahet në Shkodër.
“Ishte kënaqësi për ne të mirëpresim sot delegacionin e kryesuar nga kryeministri i sapo dekretuar. I dashur Albin mirëserdhe dhe më vjen mirë që kemi pasur një komunikim të hapur të rëndësishëm për marrëdhëniet tona, ku jemi dhe ku duam të çojmë marrëdhëniet tona, duke synuar një shpejtësi të re në drejtim të bashkëpunimit në të gjitha fushat dhe duke gjetur angazhim të plotë reciprokisht”, tha ai.

Kryeministri Rama ka bërë të ditur se me kryeministrin Kurti janë pajtuar që mbledhja e radhës të mbahet në Shkodër.

Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close