Lajme

Albin Kurti nesër në Tiranë, takime me liderët politikë

Kryeministri i vendit, Albin Kurti nesër pritet të bëjë vizitën e tij të parë si kryeministër i Kosovës në Tiranë.

Kurti pritet të takojë homologun e tij shqiptar, Edi Rama, presidentin Ilir Meta, kryetarin e Kuvendit, Gramoz Ruçi, shefin e opozitës Lulzim Basha, dhe kryetarin e bashkisë së Tiranës, Erion Velijaj.Kështu kanë bërë të ditur zyrtarë nga LVV-ja.

Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close