Lajme

Vdes ikona dhe bilbili i Kosovës ,Nexhmije Pagarusha

Ka ndërruar jetë ikona e muzikës shqiptare Nexhmije Pagarusha.

Ajo pati një sëmundje të shkurtër, e cila ia mori jetën në moshën 86 vjecare.Lajmi është bërë i ditur nga familjarët e saj, Pagarusha vdiq në moshën 86 vjeçare.

Nexhmije Pagarusha u lind më 7 maj 1933 në fshatin Pagarush

Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close