Lajme

Java vendimtare për koalicionin LVV-LDK

Kjo pritet të jetë java vendimtare rreth koalicionit qeverisës ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, ku edhe pas tre muajsh negociatash këto dy parti nuk po gjejnë gjuhë të përbashkët për bashkëqeverisje për shkak të posteve.
Ditë më parë kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se deri të dielën do të dihet fati i koalicionit qeverisës, por megjithatë as dje nuk u mor vendim përfundimtar nëse do të ketë ose jo koalicion LVV-LDK.

Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close