Lajme

Haxhi Avdyli : Vjosa Osmani i tha Walkerit që koalicioni me VV’në do të ndodhë shpejt

Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli ka deklaruar se ish-shefi i OSBE-së, William Walker ka vizituar sot Lidhjen Demokratike për t’u informuar lidhur me zhvillimet për koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje, raporton Gazeta Express.

Para mediave, Avdyli ka thënë se nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani e ka informuar Walker se shumë shpejtë do të ndodhë koalicioni me LV-në.

“Nuk jam pjesë e takimit me Kosnettin, ne ishim në një takim me ambasadorin Ëalker që shprehi interesimin për zhvillimet në Kosovë, nënkryetarja Vjosa Osmani e informoi që sa më shpejtë do të ndodhë koalicioni me LV-në, dhe besojmë shumë që koalicioni do të ndodhë, e kuptojmë frustrimin e qytetarëve, këto janë diskutime që ndodhin në të gjitha shtetet, përfundimi i koalicionit do të jetë në të mirë të qytetarëve, një koalicion të balancit të pushteteve”, ka thënë ai.

Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close