Lajme

Rama u përgjigjet kritikave për Mini Shengenin

Komenteve dhe reagimeve të shumta pas samitit të Tiranës, për vazhdimin e iniciativës së Mini Shengenit Ballkanik me Serbinë e Maqedoninë e Veriut, i është përgjigjur kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

Rama, përmes një postimi në Facebook, ka përmendur edhe kryqëzimin që i është bërë ‘si tradhëtar’ pas takimit të fundit me presidentin serb Aleksandar Vuçiq presidentin malazez Milo Gjukanoviq dhe kryeministrin maqedonas Zoran Zaev.

Ai ka treguar për pasojat që ka Kosova duke mos marrë pjesë në tryezën ku po bisedohet për Mini Shengenin.

“ATYRE QË U BËNË BAJAT duke sharë e mallkuar pa hesap këtu këto ditë, në emër të Kosovës sipas tyre, dy fjalë po u them:

Më së pari, sinqerisht uroj edhe për ju gëzuar Krishtlindjet e Vitin e Ri!

Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close