KulturëShowbiz

Në çfarë gjuhe do të këndojë Arilena këngën “Shaj” në Eurovision

Arilena Ara u shpall fituesja e Festivalit të 58 të Këngës me një këngë të fuqishme të kompozuar në Darko Dimitrov dhe me tekst të Liridon Berishës.

Këngëtarja shqiptare këndoi në shqip këngën “Shaj”, por në festivalin Eurovision, kënga mund të këndohet në anglisht.

Kjo pasi edhe demo e parë e këngës, pra versioni i parë që ka dëgjuar Arilena ka qenë në anglisht dhe kjo i ka pëlqyer shumë këngëtares.

Sipas Arilenës, përshtatja në shqip e këngës ishte e vështirë, ndaj edhe pse nuk është vendosur 100%, kënga mund të këndohet në anglisht në Eurovision.

Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close