Lajme

Një person i moshës 31 vjeçare është plagosur me armë zjarri në Pejë

Rastin e ka ka konfirmuar Xhevat Ibra, zëdhënës i Policisë për rajonin e Pejës, i cili ka thënë se plagosja ka ndodhur në orët e mbrëmjes në Rrugën “Xhevat Begolli”.

“Kemi pranuar informacion fillestar se në Spitalin Rajonal të Pejës është dërguar në person i plagosur nga arma e zjarrit. Ju kemi përgjigjur rastit në spital menjëherë dhe paralel kemi shtrirë hetimet në vendin e ngjarjes”, tha Ibra, për “RADIO 1”.

Ibra ka deklaruar se viktima është jashtë rrezikut për jetën, ndërsa një operacion policor po zhvillohet edhe në këto orë për kapjen e autorit, ose autorëve.

“Të dhëna shtesë tani për tani mund të dëmtojnë operacionin”, ka deklaruar Ibra.

Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close