Sport

Sulmuesi i Liverpoolit Sadio Mane nuk do ta ndryshojë stilin e lojës, pavarësisht akuzave të Pep Guardiolës për simulim.

Trajneri i Manchester City Guardiola e quajti Manen simulues javën e kaluar, pasi përfaqësuesi senegalez u ndëshkua me karton të verdhë për shkak se u rrëzua në zonë pas një ndërhyrjeje nga Frederic Guilbert i Aston Villës, transmeton Gazeta Express.

Trajneri i të kuqve, Jurgen Klopp, i doli shpejt në mbrojtje Manes, ndërsa Guardiola i zbuti komentet e veta, duke thënë se ato ishin pjesë e një fjalimi më të gjatë të tij në të cilin e kishte lavdëruar senegalezin dhe se qëllimi i tij nuk kishte qenë aspak ta quante atë lojtar të tillë.

Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close