Lifestyle

Sa arra duhet të konsumoni në ditë, zbuloni sasinë e duhur

Arrat janë shumë të shëndetshme për organizmin por nëse e teproni me to, do të përballeni me dhimbje koke, fryrje të stomakut dhe diarre.

Konsumi i tepërt i arrave në një periudhë afatgjatë mund t’ju shëndoshë, thonë ekspertët. Sipas të dhënave të bazuar në studime të nutricionistëve, racioni ideal ditor i arrave është 28 gramë ose 7 arra.

Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close