Sport

Istogu zhgënjen përsëri, vetëm barazim me skuadrën e fundit në tabelë

KF Vëllaznimi - KF Istogu 0-0

Vëllaznimi:Dion Zhubi, Rron Rugova, Samir Sahiti, Yll Myrta, Besmir Fetahu, Bernard Kastrati, Agon Stuja (Qamil Tafarshiku), Sylejman Hoxhaj, Muhamed Berisha, Lek Vula, Lorik Rudi (C).

Istogu:Valmir Hajrizaj, Egzon Kurteshi, Ragip Mazrekaj, Fatmir Rexhaj, Dardan Bajraktari, Qendrim Jahaj (C), Kadri Kastrati, Selim Bajramaj (Ardi Krasniqi), Herolind Zekaj (Sercan Pllana), Florent Rexhaj, Malsor Blakaj (Nikollë Prekaj).

Istogu ka zhgënjyer sot duke arkëtuar vetëm një pikë në përballje me ekipin që renditet i fundit në tabelë, Vëllaznimin e Gjakovës.
Edhe përkundër shumë rasteve të krijuara nga të dyja palët, në fund rrjetet mbeten të paprekura dhe ndeshja përfundoi pa gola 0-0.
Futbollistët e Istogut shpërdoruan 5-6 raste tepër të volitshme shënimi, dhe kështu u deshtë të pajtohen me barazim.
Duke pasur parasysh përbërjen që kishte sot Vëllaznimi,. lojtarë të rinjë dhe pa përvojë, dhe formën e dobët që është duke kaluar këtë kampionat, Istogu duhej patjetër që ta shfrytëzonte këtë rast dhe të shënonte fitore sot

Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close